Kendi Gücünü Göster, Oyunu Kullan

0
1177

Kosova Merkez Seçim Komisyonu (KQZ) 6 Ekim’de yapılacak olan erken seçim için “Kendi gücünü göster, oyunu kullan’’ sloganını seçti. Yapılan açıklamada seçimlere 1,937,868 kişinin oy kullanma hakkı olduğu belirtildi. KQZ tarafından ise yurtdışı oylamasının 5 Ekim’de tamamlanacağı ifade edildi. Bugün 25 Eylül’de başlayan seçim kampanyası ise 4 Ekim tarihine kadar sürecektir. Bilindiği üzere 6 Ekim genel seçimde PDK (Kosova Demokratik Partisi) 112, AAK (Kosova’nın Geleceği İçin İttifak) ve PSD (Sosyal Demokrat Partisi) 119, VV (Kendin Karar Al Hareketi) 126, AKR (Yeni Kosova İttifakı), Nisma Sosyal
Demokrat ve PD (Adalet Partisi) 122, LDK (Kosova Demokratik Birliği) 134, Kosova’nın tek Türk partisi Kosova Demokratik Türk Partisi ise seçimde 127 numarada yarışacak.

Şikayet ve İtiraz Seçim Paneli tarafından 24 Eylül’de seçim kampanyası için basın toplantısı düzenlendi. Partilere, kampanya süresince yasalara uyulması çağrısı yapıldı. Şikayet ve İtiraz Seçim Paneli Başkanı Gyltene Sylejmani, düzenlediği basın toplantısında partilere, kampanya süresince yasalara uygun şekilde hareket etmeleri çağrısında bulundu. Aksi takdirde ceza işlemlerinin uygulanacağını ifade etti.

Bugün tüm partiler farklı şehirlerde farklı etkinliklerle seçim kampanyasının açılışını gerçekleştirecek. 127 numarada yarışacak olan Kosova Demokratik Türk Partisi ise seçim kampanyasına aday tanıtımını Prizren’de gerçekleştirecek.

LEAVE A REPLY