Adres:
Shpend Berisha / No: 11
Prizren/Kosova

Tel:
+377 44 380 718
+377 44 893 122

E-posta:
paradigma@paradigmarc.org

Hakkımızda

Paradigma Araştırma Merkezi, siyasal, kültürel, toplumsal konuları işleyen Kosova merkezli bir sivil toplum kuruluşudur. 2011 yılında kurulan merkezin odak noktası Kosova olmakla birlikte, genel olarak Balkanlara bakmakta ve Balkanlardan dünyaya bakış açışını yansıtmayı hedeflemektedir.

Paradigma’nın siyasal ve ideolojik bir görüşü yoktur. Siyasal, kültürel ve toplumsal olaylar karşısında insan merkezli bir duruşu vardır. Bu duruşun, siyasal veya ideolojik görüşlerle olan mesafesi (yakınlığı veya uzaklığı) Paradigma Araştırma Merkezinin tutumunu etkileyecek bir unsur değildir.

Paradigma Araştırma Merkezi, web sitesi üzerinden güncel olarak siyasal, kültürel ve toplumsal olguları, araştırmacı gazetecilik pratikleri çerçevesinde incelemekte ve haber analiz olarak sunmaktadır. Bunun haricinde Paradigma, hinterlant alanını geniş tutup, özgün makale, inceleme ve söyleşiler gerçekleştirip web sitesi üzerinden paylaşmaktadır. Paradigma’nın ayrıca dergi ve araştırma, inceleme, raporlama yayınları vardır.